• Jesteśmy czynni całą dobę!

Udrażnianie kanalizacji Łódź

W zależności od średnicy rur, rodzaju oraz lokalizacji powstałego zatoru, udrażnianie kanalizacji Łódź może odbywać się za pomocą metody ciśnieniowej, urządzeń elektrycznych lub metody mechanicznej. Wykwalifikowany hydraulik, posiadający wieloletnie doświadczenie doskonale wie, która metoda będzie najbardziej efektywna. W przypadku powstania zatoru w naszej kanalizacji zaleca się szybkie skontaktowanie ze specjalistą w celu przywrócenia prawidłowego funkcjonowania kanalizacji.

Czyszczenie kanalizacji Łódź

Metody czyszczenia kanalizacji dobiera hydraulik na podstawie swojego doświadczenia oraz wiedzy. Przy wyborze metody kluczowe są elementy takie jak lokalizacja zatoru oraz średnica rur i ich lokalizacja. Zator powstały na skutek osadzających się w rurach zanieczyszczeń można usunąć za pomocą:

  • urządzeń elektrycznych
  • pompy ssąco - tłoczącej
  • wysokiego ciśnienia wody

Udrażnianie rur za pomocą urządzeń elektrycznych - polega na usuwaniu zanieczyszczeń za pomocą spiral, czyli dodatkowo wzmocnionych sprężyn. Takie sprężyny umieszcza się w rurach kanalizacyjnych, a następnie za pomocą specjalnego urządzenia spirale są obracane z określoną siłą. Sprężyna zakończona jest charakterystyczną dla danego zatoru końcówką. Jej zadaniem jest frezowanie zatoru oraz czyszczenie rury kanalizacyjnej. Jest to metoda o wiele bardziej skuteczna od tradycyjnej spirali ręcznej. Wykorzystuje się ją wewnątrz budynków, w celu udrożnienia pionów, wanien, toalet, czy brodzików.

Udrażnianie rur za pomocą pompy ssąco - tłoczącej - polega na usunięciu zatoru, powstałego na skutek nagromadzonych zanieczyszczeń. Wykorzystywane jest tu urządzenie, zwane inaczej pompką ciśnieniową, które wytwarza ciśnienie około 8 barów. Metoda ta doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy zator umieszczony jest dość płytko. Jest to metoda przyjazna dla środowiska, nie wymaga zastosowania żadnych środków chemicznych.

Udrażnianie rur za pomocą ciśnienia - “WUKO” to metoda polegająca na udrażnianiu rur przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia. Jest to najbardziej skuteczna metoda udrażniania rur. Dzieje się tak za sprawą wody wprowadzanej pod wysokim ciśnieniem do rury. Wysokie ciśnienie wody sprawia, że rozbija ona wszelkie napotkane zanieczyszczenia oraz oczyszcza brzegi rur. Kolejnym atutem tej metody jest brak wykorzystania środków chemicznych, co sprawia, że metoda udrażniania rur pod wpływem wysokiego ciśnienia jest całkowicie bezinwazyjna i bezpieczna. Wykorzystuje się ją do udrażniania odpływów z budynków lub pomiędzy studzienkami, gdyż wymaga użycia specjalistycznego sprzętu.

Charakterystyka metody WUKO

Czyszczenie kanalizacji Łódź za pomocą wysokiego ciśnienia jest najbardziej efektywną metodą. Do rury, dzięki zamontowaniu odpowiedniej głowicy zostaje wprowadzona woda pod ciśnieniem pomiędzy 150 - 250 bar. Zatory powstałe na skutek zanieczyszczeń takich jak tłuszcze, piasek, błoto, żwir, czy resztki jedzenia są odrywane od ścianek rur i wydalane z kanalizacji za pomocą wysokiego ciśnienia wody. Jest to w pełni bezpieczna i bezinwazyjna metoda czyszczenia rur, nie wymaga stosowania środków chemicznych. Przy stosowaniu tej metody niezbędne jest użycie specjalistycznego sprzętu - pojazdu, który wyposażony jest w pompę. Pompa tłoczy wodę pod wysokim ciśnieniem do gumowego węża, który zakończony jest specjalną głowicą umieszczoną wewnątrz rury. Oderwane zabrudzenia wpływają do studni rewizyjnej, stamtąd usuwane są ręcznie lub mogą zostać wciągnięte do samochodu WUKO. Odzyskana woda zostaje przefiltrowana wewnątrz pojazdu, a następnie ponownie użyta do czyszczenia kanalizacji.

Charakterystyka metody udrażniania rur przy użyciu urządzeń elektrycznych Czyszczenie kanalizacji za pomocą urządzeń elektrycznych wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Jego zadaniem jest obracanie sprężyny z dużą mocą, w stronę, którą wybrała osoba obsługująca maszynę. Udrażnianie kanalizacji poprzez urządzenia elektryczne doskonale sprawdza się w przypadku rur żeliwnych, które pod wpływem wieloletniej eksploatacji zmniejszyły światło wewnątrz rury. Metoda ta pozwala oczyścić rury i przywrócić im ich pierwotną średnicę, co umożliwia dalsze użytkowanie instalacji.

W celu ustalenia na jakiej pozycji znajduje się zator, hydraulik może wykorzystać kamerę umożliwiającą przegląd instalacji kanalizacyjnych. Pamiętajmy, że samodzielne działanie może wyrządzić dodatkowe szkody, dlatego warto jest zwrócić się po profesjonalna pomoc.

Sprzęt wykorzystywany do udrażniania kanalizacji to: pojazdy WUKO, sprężyny mechaniczne, urządzenia elektryczne, pompy ssąco - tłoczące oraz kamery.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nasi hydraulicy z łatwością dobiorą metodę oczyszczania kanalizacji najlepszą dla Państwa. Zajmujemy się udrażnianiem kanalizacji w gospodarstwach jednorodzinnych, blokach mieszkalnych a także w miejscach takich jak restauracje, sklepy, gabinety lekarskie, czy biurowce. Wybierając nasze usługi masz gwarancję wykonania rzetelnej i sprawnej naprawy hydraulicznej.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy doświadczonych hydraulików zadzwoń do nas, jesteśmy 24/7 dostępni.

+48 787 408 361