• Jesteśmy czynni całą dobę!

Przepychanie rur Łódź

Udrażnianie rur Łódź to jedna z usług hydraulicznych, w której się specjalizujemy. Naszym zadaniem jest przywrócenie drożności rur, czy odpływów. Moment, w którym zawodzą wszelkie domowe sposoby przepychania rur Łódź, to czas na wezwanie fachowca. Nasz hydraulik udrażnia rury za pomocą narzędzi mechanicznych takich jak sprężarka, przepychacz, czy urządzenie ciśnieniowe.

Kompleksowo zajmujemy się:

Udrażnianiem rur
Udrażnianiem odpływów
Udrażnianiem kanalizacji
Przeczyszczaniem rur

Przepychanie rur

W rurach powstają zatory na skutek powstałych i skłębionych w jednym miejscu zanieczyszczeń. Z niewielką częścią zatorów każdy z nas jest w stanie poradzić sobie samodzielnie, jednak najczęściej po pomoc musimy udać się do fachowca. Hydraulik za sprawą dużego doświadczenia i posiadanych narzędzi, bardzo szybko udrażnia zatkane rury, czy odpływy.

Nasi hydraulicy skutecznie udrażniają:

  • odpływy brodzikowe
  • odpływy zlewów
  • misy WC
  • zlewy i umywalki
  • bidety
  • piony kanalizacji wewnętrznej
  • rynny
  • szamba
  • kanalizację deszczową

Zadaniem naszych hydraulików jest czyszczenie i udrażnianie rur, tak by jak najszybciej przywrócić ich normalne funkcjonowanie. Świadczone przez nas usługi hydrauliczne wykonujemy zarówno w domach prywatnych, mieszkaniach, czy kamienicach oraz w firmach takich jak restauracje, czy sklepy, a także w biurowcach. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na przestrzeni lat jesteśmy w stanie sprawnie usunąć zatory powstałe w rurach.

Udrażnianie rur przez specjalistę

W przypadku zatkania rur warto zadzwonić po sprawdzonego fachowca, który zajmie się przepychaniem powstałych w rurach zatorów w bezpieczny sposób. Samodzielnie próby usuwania zanieczyszczeń mogą zakończyć się uszkodzeniem instalacji hydraulicznej, dlatego warto skorzystać z oferowanej przez nas pomocy w usuwaniu awarii hydraulicznych.

Specjalista może wykonywać przepychanie rur na różne sposoby. Nasi fachowcy do swojej pracy używają urządzeń mechanicznych takich jak sprężyny kanalizacyjne. To najprostszy sposób udrażniania rur. Ręczne sprężyny, (żmijki) to stalowy drut, który zawinięty jest w spiralę o długości 1.5 m do 20 metrów. Z jednej strony zakończony jest drewnianą lub plastikową rączką, zaś z drugiej strony zwieńczony jest ostrą końcówką. Hydraulik sprawnie i fachowo posługuje się sprężyna kanalizacyjną tak by nie uszkodzić pozostałych instalacji i rur. W celu prawidłowego przepychania rur za pomocą żmijki potrzebne są dwie osoby. Jedna z osób ma za zadanie trzymać sprężynę w odpływie tak, by się nie skręcała, jednocześnie umieszczając ja coraz głębiej w odpływie, rolą drugiej osoby jest kręcenie korbą w przeciwnym kierunku i wyciąganie jej na zewnątrz. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników do wykonywania prac hydraulicznych zapewniamy im dedykowane do prac hydraulicznych rękawice oraz okulary. Specjalista dobiera długość sprężyny kanalizacyjnej do średnicy odpływu oraz przedmiotu, na którym wykonuje udrażnianie rur Łódź. Długość sprężyny zależna jest od długości instalacji hydraulicznej oraz miejsca, w którym osadził się zator. Udrażnianie rur za pomocą ciśnienia metodą WUKO. Przepychanie rur pod ciśnieniem wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Udrażnianie rur tym sposobem odbywa się na skutek powstania zatorów najczęściej pomiędzy studniami kanalizacyjnymi lub szambem a domem. Maszyna wykorzystywana do przepychania rur za pomocą ciśnienia wtłacza do kanalizacji strumień wody o ciśnieniu 150 - 250 bar. Woda wtłaczana do rur pod dużym ciśnieniem zrywa wszelkie zanieczyszczenia osiadłe na ścianach po czym rozbija je i wypłukuje z kanalizacji. Udrażnianie rur za pomocą ciśnienia przeprowadzone w prawidłowy sposób jest bezpieczną i skuteczną metodą.

Zatkane rury

Pod wpływem codziennego użytkowania w rurach powstają zatory na skutek wprowadzanych do nich zanieczyszczeń. Jak tego uniknąć? Należy pamiętać, że nie można pozwolić by do rur dostawały się resztki jedzenia, czy inne przedmioty takie jak piasek, czy małe odłamki. Warto zabezpieczyć odpływy wanien, umywalek i zlewów sitkiem, które będzie zatrzymywać zanieczyszczenia. Powinniśmy również unikać wlewania do zlewu gorącego tłuszczu, który po zastygnięciu osadza się na ściankach rur. Resztki jedzenia, a także fusy po kawie i herbacie należy wyrzucać do kosza, a nie odpływów rur czy muszli klozetowej. Profilaktycznie, raz na jakiś czas można używać sody oczyszczonej - należy wsypać ją wtedy do odpływu i zalać octem spirytusowym.

Niedrożne rury paraliżują pracę w budynku. Niezależnie czy rury zapchały się w domu jednorodzinnym, bloku, kamienicy, restauracji, czy centrum handlowym należy jak najszybciej przywrócić ich sprawne funkcjonowanie. Nasza firma świadczy kompleksowe usługi hydrauliczne, które obejmują udrażnianie rur oraz kanalizacji. Odpowiadamy na wezwania tak szybko jak to możliwe. Przyjeżdżamy na miejsce awarii i sprawnie naprawiamy wyrządzone szkody. Nasi hydraulicy mają obszerną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, która pozwala im na sprawne usuwanie awarii hydraulicznych.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy doświadczonych hydraulików zadzwoń do nas, jesteśmy 24/7 dostępni.

+48 787 408 361